Odkud přijel Wanzl?

Zakladatel koncernu Rudolf Wanzl je rodákem z Jívové u Olomouce.


Koncern Wanzl

Příběh našeho nadnárodního koncernu začal v roce 1918 ve vesnici Jívová na Olomoucku. Zde si tamní rodák Rudolf Wanzl otevřel zámečnickou dílnu a dal práci 20 lidem. Dílna vyráběla váhy a zemědělské stroje.

Po skončení druhé světové války se musel přestěhovat a začal od nuly v německém Leipheimu společně se svým synem. Brzy se objevila velká příležitost v podobě pilotního projektu pro samoobslužnou prodejnu v Augsburgu. V roce 1947 vyvinul Rudolf Wanzl prototyp nákupního vozíku, který prošel řadou vylepšení a změn a je používán dodnes. V současnosti je Wanzl největším výrobcem nákupních vozíků na světě s roční produkcí kolem 3 milionů kusů.

Po desetiletí hledal Wanzl nové cesty pro komfortnější nákup a prodej v maloobchodu. Určoval standard v obchodní branži, který se stal pro zákazníky na celém světě naprostou samozřejmostí. Stal se globálně působícím partnerem obchodních řetězců i maloobchodníků. Značka Wanzl se jako synonymum kvality dostala do povědomí i v jiných oblastech podnikání.

V současné době zaměstnává koncern na 4 500 pracovníků ve 22 pobočkách i řadě obchodních zastoupení na celém světě a 11 výrobních závodech v Německu, Francii, Číně, USA, Kanadě, Velké Británii a České republice.

Wanzl spol. s r.o.

Pobočka firmy Wanzl pro Českou republiku byla založena v roce 1991 v Olomouci. V roce 1996 se ve vlastních budovách v Hněvotíně u Olomouce otevírá i výrobní závod.

Česká pobočka WANZL spol. s r.o. má dnes skoro 400 zaměstnanců. Firma disponuje výstavní plochou a prodejními kancelářemi jednak ve své centrále v Hněvotíně, ale i v pobočkách v Praze a slovenské Seredi.

V roce 2006 byl rozšířen výrobní závod o další výrobní halu a galvanovnu, takže z továrny vycházejí hotové, povrchově upravené výrobky.

V letošním roce jsme investovali bezmála 200 mil. korun do dalšího závodu o ploše 6 500 m2, který bude zaměřen na výrobu roštů pro nákupní vozíky.  


Přidejte se k nám!

Chcete u nás pracovat? Podívejte se na volná místa a pošlete nezávaznou přihlášku, nebo volejte na tel. +420 731 140 715. 

Sdílejte prosím tuto stránku, pomůžete nám. Děkujeme!