O NÁS

Zakladatel koncernu Rudolf Wanzl byl rodákem z Jívové u Olomouce. Jako vizionář, konstruktér a obchodník se zapsal několika patenty do vývoje nákupních vozíků.


Koncern Wanzl


Příběh našeho nadnárodního koncernu začal v roce 1918 ve vesnici Jívová na Olomoucku. Zde si tamní rodák Rudolf Wanzl senior otevřel zámečnickou dílnu a dal práci 20 lidem. Dílna vyráběla váhy a zemědělské stroje.

Po skončení druhé světové války se musel s rodinou přestěhovat a začal   od nuly v německém Leipheimu společně se svým synem Rudolfem Wanzleme juniorem. Brzy se objevila velká příležitost v podobě pilotního projektu pro samoobslužnou prodejnu v Augsburgu. V roce 1947 vyvinul Rudolf Wanzl junior prototyp nákupního vozíku, který prošel řadou vylepšení a změn a je používán dodnes. V současnosti je Wanzl největším výrobcem nákupních vozíků na světě s roční produkcí kolem 3 milionů kusů.

Po desetiletí hledal Wanzl nové cesty pro komfortnější nákup a prodej v maloobchodu. Určoval standard v obchodní branži, který se stal pro zákazníky na celém světě naprostou samozřejmostí. Stal se globálně působícím partnerem obchodních řetězců i maloobchodníků. Značka Wanzl se jako synonymum kvality dostala do povědomí i v jiných oblastech podnikání jako je např. hotelový servis, vstupní zařízení, letištní vozíky a produkty pro logistiku a průmysl.

V současné době zaměstnává koncern WANZL na 5 000 pracovníků ve 22 pobočkách i řadě obchodních zastoupení na celém světě a 11 výrobních závodech v Německu, Francii, Číně, USA, Kanadě, Velké Británii a České republice.

Wanzl spol. s r.o.

Česká pobočka firmy Wanzl byla založena v roce 1991 v Olomouci. V roce 1996 otvírá výrobní závod ve vlastních budovách nedaleko Hněvotína.

Dnes má 330 zaměstnanců, kteří pracují ve dvou propojených závodech, v administrativě a v pobočkách v Praze a slovenské Seredi.

Hlavní výrobním artiklem jsou kontejnery a vozíky pro intralogistiku, nákupní vozíky ale i různé druhy roštů pro další zpracování a ostatní produkty. Firma navíc disponuje i vlastní galvanovnou.  

Mezi naše zákazníky patří ty největší značky z oblasti retailu, průmyslu, e-commerce i logistiky. Naše výrobky potkáte i na letištích po celém světě. 

Portfolio našich produktů


Přidejte se k nám!

Chcete u nás pracovat? Podívejte se na volná místa a pošlete nezávaznou přihlášku, nebo volejte na tel. +420 730 850 560 . 

Sdílejte prosím tuto stránku, pomůžete nám. Děkujeme!